Header AD

Küresel iş alanında başarı elde etmenin anahtarı: İngilizce

İngilizce İle İlgili Her Türlü Bilgiyi Konusarakogren.com Dan Öğrenebilirsiniz.


Kurumsal İngilizce eğitimlerinde iş alanında tercih edilen sözcükleri öğrenebilir, yabancı dilde sunum ve resmi yazışmalar yapabilmek gibi farklı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Günümüz dünyasında çok sayıda insan kendisi için kariyer fırsatı yaratabilmek adına kurumsal yabancı dil eğitimini almaya uğraşmaktadır. Doğru bir iletişim, yaşamın her alanında vazgeçilmez bir niteliktir. Hayatımızda da karşılaştığımız gibi iş alanındaki en değerli konulardan biri kesinlikle iletişim kurmaktır. Karşımızdaki kişiyle doğru bir iletişim kurmazsak eğer satılan ürün ya da verilen hizmet ne derece kaliteli olursa olsun önüne çıkan ‘iletişim’ engelini aşmadığımız müddetçe bu detayların çok da bir önemi bulunmayacaktır. İngilizce iş görüşmesi yaparken de aynı şekilde iletişim kavramı önemlidir. Bu yalnızca firmalar için geçerli değildir. Çok sayıda uluslu şirketlerde ya da İngilizce konuşulan bölgelerde kariyer hedefini oluşturan kişiler için kendisini doğru bir şekilde ifade etmek adına önem taşımaktadır. Bu durum yalnızca İngilizce dilini daha özel bir şekilde çalışmak istenen sektörün iş İngilizcesini öğrenerek gerçekleştirilebilir. Küresel iş alanında başarı elde etmek isterseniz eğer iş İngilizcesini öğrenmeniz kesinlikle büyük bir önem taşımaktadır.

Her geçen gün çok daha fazla oranda küresel hale gelen iş alanında başarı elde etmenin anahtarı, İngilizce dilini ne denli doğru bildiğimizle alakalıdır. Dünya genelinde zaten yaygın bir şekilde tercih edilen bir dil niteliği taşıyan İngilizce, batı kaynaklı olarak ifade edilen internet dilinin İngilizce olması sebebiyle, İngilizce dilinin dünyada ve küresel açıdan iş alanında daha geniş bir yaygınlığa sahip olmasına neden olmuştur. Pratik İngilizce cümleler kurarak sizler de kendinizi geliştirebilirsiniz aslında. Ancak bu konuda profesyonel bir destek almak en doğrusu olacaktır. Ana dilinin İngilizce olmadığı toplumlarda görüldüğü gibi ülkemiz genelinde de ‘İngilizce kariyer sahibi olmak’ gibi bir tanım ortaya çıkarılmıştır. Amaç, İngilizce kariyer sahibi olmak dahi olsa, yabancı dil bilmek pek çok kişiye normalde kapalı olabilecek çok sayıda kapının açılmasına neden olacaktır. Bunun için kesinlikle yurtdışı eğitiminin zorunlu olduğu düşünülmemelidir. Bu duruma örnek olarak; Amerika’da bulunan çok sayıda firmanın çağrı merkezleri daha uygun iş gücü olması nedeniyle üçüncü dünya ülkelerine gönderilmesi ifade edilebilir. Yalnızca İngilizce dilini bilmek dahi bu gibi firmalarda kariyer imkanı anlamı taşımaktadır.

Aslında İngilizce dili, uzun senelerden itibaren iş dünyası için önemli ve ortak bir dil niteliği taşımaktadır. Gelişme kaydeden toplumların iş sektörlerinin de gelişme kaydetmesi ve şirketlerin her geçen gün küresel pazarlara açılma isteği İngilizce dilini yani iş İngilizcesini büyüyebilmek ve pek çok insana ulaşabilmek isteyen şirketler ve kariyerlerini İngilizce olarak yapmak isteyen insanlar için vazgeçilmez bir hale getirmiş durumdadır. İngilizce olarak kariyer sahibi olmak yalnızca ülke içerisindeki çok uluslu firmalarda değil, bu dilin konuşulduğu tüm ülkelerde de iş imkanı anlamına gelebiliyor. Sizler de bu fırsatlar için http://www.konusarakogren.com/blog/ydsde-yanlislar-dogrulari-goturur-mu/ aracılığıyla bilgi edinmeli ve bir adım atmalısınız. İngilizce ya da iş İngilizcesi yalnızca mecbur olunduğu için öğrenilmemelidir. Mevcut durumda bir işiniz olup, kendinizi geliştirmek istediğinizde de öğrenilmesi gerekir. Zira hangi sektörde, hangi iş dalında olursanız olun yabancı dil bilmek internet teknolojisi sayesinde sektörle alakalı tüm kaynaklara ulaşmanız anlamına gelecektir.

loading...
Küresel iş alanında başarı elde etmenin anahtarı: İngilizce Küresel iş alanında başarı elde etmenin anahtarı: İngilizce Reviewed by VEKA MEDYA on Salı, Ocak 17, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Yorum ve basın bülteni için yazınız. Teşekkürler.

Post AD

Başlık
Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji
Önizleme